25. października 2019 roku nasza szkoła wzięła udział w akcji pod hasłem „Szkoła pamięta”. Są to działania upamiętniające poległych i zmarłych w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym dniu nasi uczniowie – klasa VI, III i V – odwiedzili miejscowy cmentarz w Gąskach i miejsce naszej szkole szczególne – pomnik naszego patrona – Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olecku. Akcja polegała na odwiedzeniu grobów osób zasłużonych naszej społeczności, uporządkowaniu grobów zapomnianych i odwiedzeniu grobów uczniów  naszej szkoły. Obecność nasza na cmentarzu w tym dniu to wyraz naszej pamięci i szacunku, jaki wyrażamy dla zmarłych.

Uczniowie chętnie podjęli tę inicjatywę i aktywnie włączyli się w działania. Byli w miejscach ważnych dla nich i ich rodzin, odnaleźli groby zapomniane, zapalili znicze w miejscach upamiętniających wszystkich zmarłych i na grobach poszczególnych osób.