Informacje o platformie G Suite

Drodzy Uczniowie i Rodzice.

W związku z realizacją zajęć dydaktyczno-wychowawczych w formie kształcenia na odległość  oraz realizacją zajęć projeku Aktywna Szkoła II wprowadzamy w szkole bezpłatną platformę G Suite.

Co to jest G Suite?

G Suite to zintegrowane narzędzia od Google, dzięki nim zdecydowanie prostsza i wygodniejsza jest praca w sieci (te usługi to np. poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk, oraz aplikacja Classroom). Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Dzięki tej usłudze mamy możliwość przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia – działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nauczycielom i uczniom . W sumie to duża oszczędność czasu i energii dla wszystkich użytkowników.

W ramach wdrożenia tego rozwiązania każdy uczeń klas I-VIII otrzyma od swojego wychowawcy dane (adres e-mail i hasło) konta ucznia. Będzie się nim posługiwał przy realizacji zajęć zdalnych i zajęć projektu Aktywna Szkoła II. W klasach młodszych kontem mogą się posługiwać rodzice ucznia.