Kochani Uczniowie, szanowni Rodzice, drodzy Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły.

Nie dane nam  jest w tym roku być razem i w tym jakże radosnym dniu zakończenia roku szkolnego.

Nadeszła chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Jesteśmy jeszcze w szkole, lecz zapewne myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, kąpiemy się w morzu, pływamy po jeziorze … Jednak zanim to nastąpi odbierzecie świadectwa, które są podsumowaniem waszej tegorocznej pracy.

Zapewne były w tym roku chwile radości i smutku, zwycięstwa i porażki. Nieraz wichry rzucały nas na mieliznę albo na głęboką wodę. Ale zawsze kroczyliście do przodu. Dziękuję wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Szczególne podziękowania należą się Wam wszystkim za pracę zdalną. Gratuluję wysokich wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, zawodach sportowych, występów wokalnych , angażowania się w prace na rzecz szkoły i innych instytucji, oraz co jest tak ważne w pomoc koleżeńską.

Drodzy ósmoklasiści

Zapewne lata spędzony wspólnie w murach naszej szkoły zostaną w pamięci każdego z was. Wasi nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, wyzwalali do wytężonej pracy abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Odnoszę się z wielkim uznaniem dla waszej pracy i jestem głęboko przekonana, że docenicie w niedalekiej przyszłości to wszystko, czego nauczyliście się w naszej szkole. Życzę wam byście zawsze osiągali cele, które sobie postawicie i byście zawsze pamięcią wracali do nas.

Chciałabym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wspierali prace naszej szkoły.
Mojemu zastępcy Panu Wojciechowi Ignatiuk za wspólną pracę w kierowaniu szkołą zwłaszcza podczas czasu pandemii. Dziękuję wszystkim nauczycielom za wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowania postaw naszych uczniów. Dziękuję całemu personelowi administracyjnemu, pomocniczemu za ich zaangażowanie w prace na rzecz szkoły. Dziękuję za wsparcie w działaniach naszej szkoły Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy angażowali się w prace na rzecz szkoły i poszczególnych klas. Dziękuję Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i edukacji , zwłaszcza w okresie pracy zdalnej i za działania na rzecz naszej szkoły. Dziękuję.


Czego życzyć w takim dniu? Gronu pedagogicznemu i wszystkim Uczniom, życzę aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki. Wakacje to zarazem beztroska, stan relaksu i czasami także potrzebnego „nic nie robienia” a także podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi. Życzę, aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dały wszystkim dużo radości, i aby w pełni sił i młodzieńczej radości spotkać się 1 września w czasach „normalności”.

Katarzyna Kondratowicz- dyrektor szkoły