Zachęcamy do udziału w konkursie „Pierników nadszedł czas”

Czy jest coś przyjemniejszego niż zapach świeżo upieczonych ciasteczek roznoszący się po całym domu? Najwyższa pora, by rozpocząć świąteczne przygotowania. Warto zabrać się do tego dwa, trzy tygodnie przed Wigilią.
Bo po pierwsze ciastka z czasem robią się smaczniejsze, a po drugie, dzięki nim zaczyna w domu pachnieć świętami znacznie wcześniej.

1. Organizatorem konkursu „Pierników nadszedł czas” jest Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.
  2. Zdjęcie własnoręcznie wykonanych pierników bożonarodzeniowych można zgłaszać do konkursu do dnia 18 grudnia 2020 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.
  3. Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie zwycięzców nastąpi w dniu 20 grudnia 2020 r.
    Celem konkursu jest:
  • kultywowanie i propagowanie wiedzy o kulinarnych tradycjach świątecznych,
  • prezentacja umiejętności fotograficznych i kulinarnych uczestników konkursu,
  • pobudzenie kreatywności społeczności lokalnej,
  • wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami,
  • promowanie społecznej aktywności uczniów szkół podstawowych w Gminie Olecko.
    Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w Gminie Olecko.
    Przebieg konkursu:
  1. Udział w konkursie należy zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: sp1@um.olecko.pl z dopiskiem: konkurs „Pierników nadszedł czas”.
  2. Zdjęcia pierników wraz z przepisem na ich wykonanie należy dostarczyć do 18 grudnia 2020 roku na adres e-mail: sp1@um.olecko.pl
  3. Zdjęcia pierników powinny być opisane danymi wykonawcy, tj. imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.
  4. Komisja konkursowa wyłaniając laureatów konkursu oceniać będzie przede wszystkim sposób zaprezentowania pierników (estetyka, dekoracja), nawiązanie do tradycji (wykorzystanie tradycyjnych składników, elementy receptury nawiązujące do lokalnych tradycji).
    Jury przyzna miejsca od I do III, których laureaci otrzymają nagrody rzeczowe. Jury przyzna maksymalnie 3 wyróżnienia w postaci upominków.