W dniu 11 października dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego oraz zerowiaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik” w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku.

Przedszkolaki nauczyły się, w jaki sposób unikać zagrożeń w swoim otoczeniu związanych z ogniem. Co można zrobić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku zaistniałego zagrożenia. Utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.

Ponadto dzieci mogły wejść do „imitacji spalonego mieszkania”, które wywarło na nich ogromne wrażenie.

Na koniec spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jakiego używają strażacy podczas akcji ratunkowych. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Bardzo dziękujemy st. kpt. Jarosławowi Pieszko, który poprowadził zajęcia oraz strażakom: Piotrowi Mróz oraz Pawłowi Rachowiczowi.

Anna Milewska