W czwartek 28 X 2021 r., Oddział Przedszkolny oraz klasy I-III SP wybrały się do kina Regionalnego Ośrodka Kultury Mazury Garbate w Olecku na animowany film pt. „Wilk na 100 %” oraz do sali zabaw „Kosmolandia”.

Cele i założenia programowe wycieczki to:

– kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,

– kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu,

– integracja przedszkolaków i uczniów oraz wzmocnienie więzi koleżeńskiej,

– integracja grup rówieśniczych,

– rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci, zręczności oraz orientacji przestrzennej,

– stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

„Wilk na 100%” to porywająca animowana komedia o tym, że nie warto oceniać wilka po pozorach, a tym bardziej po pazurach! Bo ten, kto ma kły nie musi być zły! Naszym dzieciakom bardzo spodobała się opowieść o włochatej watasze wilkołaków i kandydacie na ich nowego przywódcę, którego niecodzienny wygląd niezbyt pasuje do wilczego kanonu.

W Kosmolandii na Dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji takich jak: dwupoziomowy labirynt z przeszkodami, baseny z kulkami, wiele zabawek, interaktywna tablica do gier zręcznościowych i klocki.

Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną dzieci, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i – co najważniejsze – radosnej zabawy.

Wyjazd przebiegł w bardzo radosnej i sympatycznej atmosferze.

Beata Grzęda

Beata Chojęta