Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

Pamiętają o tym również „Zerówiaki” z naszego oddziału.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Tego dnia nasza grupa poznała wiele baśniowych bohaterów, angażowała się w zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały także zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz współpraca w grupach nad układaniem bajkowych historyjek obrazkowych. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Zachęcamy wszystkie dzieci i ich rodziców do czytania bajek  🙂