„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada w naszej „Zerówce”, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.
Dzieci poznały historię powstania dnia pluszaków,  słuchały bajek czytanych przez panią Danutę Pieńkos i przy okazji odwiedziły szkolna bibliotekę by dowiedzieć się jak z niej korzystać. Nie brakowało tańców, bajek, piosenek o tematyce misiowej.
Dzieci wykazały się także sprawnością manualną wykonując pracę plastyczną techniką kolażu o pluszowym misiu, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci wróciły z przyjaciółmi- Misiami do swoich domów.
Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.”

Weronika Gaworska