Czas przygotowań i przeżywania zwyczajów świątecznych w przedszkolu daje dzieciom wiele radości i wyjątkowych doznań, pozwala przeżywać mnóstwo emocji. Tak też było i w tym roku w grupie naszych dzieci 6- letnich. Dzieci poprzez realizację zadań i zabaw zaproponowanych podczas zajęć otwartych dla rodziców doskonaliły swoje kompetencje czerpiąc jednocześnie radość z wspólnego przygotowania świątecznych pierniczków z rodzicami.

Dzieci z pomocą rodziców przygotowały ciasto, wycinały ciastka i je dekorowały. Było wesoło, pachnąco i pysznie.

„Zerówiaki” już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków, jak co roku przybył do przedszkola na czas. Grupa starszaków swojej sali zabaw serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, recytując piękne wierszyki i częstując gościa przygotowanymi piernikami. Gorąco dziękujemy Mikołajowi, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach…

Weronika Gaworska