Przygotować plakat lub nakręcić film z przykładami bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych – to zadanie dla uczniów klas I-VI, którzy zechcą wystartować w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo”. Konkurs realizowany przez Urząd Transportu Kolejowego współfinansowany jest z unijnych środków Programu Infrastruktura i Środowisko.

Konkurs jest elementem kampanii Kolejowe ABC II.

Każda zgłoszona praca i materiał wideo muszą zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu.

Klasowe drużyny liczące od 5 do 30 osób mają czas na zgłoszenia do 5 kwietnia 2023 r. By to zrobić należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcjabezpieczenstwo.pl

Nagrodą w kategorii FILM jest sprzęt multimedialny o wartości 15 tys. zł (np. kamera, aparat, ekran multimedialny) oraz włączenie pracy do wideomappingu 3D wyświetlonego podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego Kampanii Kolejowe ABC II.

W kategorii PLAKAT wygrać można sprzęt edukacyjny lub sportowy o wartości 15 tys. zł (np. mini miasteczko kolejowe lub wyposażenie sali gimnastycznej) oraz wyeksponowanie pracy podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego Kampanii Kolejowe ABC II.

Wyróżnione zespoły w obu kategoriach otrzymają: 5 tys. zł dla szkoły na zakup sprzętu sportowego lub materiałów edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem kolejowym lub drogowym.

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Głównym bohaterem projektu jest nosorożec Rogatek, który promuje bezpieczeństwo m.in. na billboardach, w radiu czy w telewizji.

https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundusze-europejskie-w-regionach/konkurs-dla-uczniow-do-wygrania-sprzet-za-15-tys-zl