Zakończył się kolejny rok szkolny. Wielu uczniom był okresem wytężonej pracy, który zaowocował uzyskaniem promocji do następnej klasy, ale uczniowie klasy ósmej zakończyli swój pobyt w naszej placówce – w tej chwili są absolwentami Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach i od września rozpoczną realizację swoich zawodowych marzeń – podejmą naukę w wybranych przez siebie szkołach średnich.

Nauka w szkole jest swoistą formą pracy, dlatego też powinna być nagrodzona, a sukcesy docenione. Dlatego też każdy uczeń, który uzyskał bardzo dobre wyniki w nauce został nagrodzony świadectwem z wyróżnieniem i stypendium motywacyjnym za bardzo dobre wyniki w nauce lub stypendium sportowym za osiągnięcia sportowe. Wszystkie gratyfikacje zostały wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w obecności uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Od kilku lat tradycją szkoły jest uhonorowanie najlepszego absolwenta tytułem   „Absolwenta Roku” – za wybitne osiągnięcia edukacyjne. W tym roku tytuł ten zdobyła uczennica klasy ósmej – Oliwia Golub, najlepsi uczniowie z młodszych klas nagrodzeni zostali  nagrodami książkowymi, które ufundowali państwo Jolanta i Wiesław Zalewscy. Społeczność szkoły bardzo serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom, którym bliska jest nasza placówka. Z naszej strony możemy tylko zapewnić, że nie zaprzepaścimy żadnej formy pomocy i będziemy umacniać dobre relacje ze środowiskiem lokalnym.

Aby dobrze rozpocząć okres wakacyjny i przedłużyć wspólny pobyt, zaproponowaliśmy naszym uczniom trzydniowy wyjazd do naszej stolicy – 27-29 czerwca 2022 r. Na zaproszenie odpowiedziało wielu uczniów klas II-VIII, dzięki czemu mogliśmy pokazać nie tylko atrakcje architektoniczne Warszawy, ale także obiekty związane z prezentacją i sposobem radzenia ze współczesnymi problemami, np. Niewidzialną Wystawę, Centrum Nauki Kopernik, a na koniec pobytu odwiedziliśmy park edukacji i rozrywki – „Farmę Iluzji” w Mościskach. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie są aktywni także po zakończeniu roku szkolnego, że chętnie biorą udział w proponowanych wyjazdach i potrafią wspólnie spędzać czas wolny. Dziękujemy rodzicom, że wspierają działania szkoły, współpracują w wielu formach i rozumieją potrzeby placówki.

Dzięki temu na pewno z radością i optymizmem rozpoczniemy nowy rok szkolny… Teraz wszystkim życzymy miłych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Czas wakacji tuż, tuż. Każdy planuje wyjazdy w dalekie kraje i szuka atrakcji, które zaskakują i są wyjątkowe. A my odkryliśmy dzisiaj, w ramach poznawania Warmii i Mazur, niezwykłe miejsce. Nazywa się ono Zjawiskoland i jest zaledwie 3 km za Ełkiem. Niezwykłe miejsce, gdzie dzieci mogły wyszaleć się do woli. Doznania zmysłowe i sensoryczne aż kipiały. Przytulanie alpak, królików, koników, owiec, kóz, szalony zawrót głowy w tunelu grawitacyjnym, świat do góry nogami w domku, który wyrósł z ziemi kominem do dołu, to tylko niektóre atrakcje, które tam poznaliśmy. Domki, domeczki, trampolina, huśtawki, bańki mydlane, labirynty i gry plenerowe to wszystko w jednym miejscu. Każdy mógł znaleźć to co lubi. Polecamy i zapraszamy w to niezwykłe miejsce.

Beata Grzęda

Weronika Gaworska

Szanowni Państwo

Spotkanie w sprawie organizacji wyjazdu do Warszawy w dniach 27-29 czerwca w ramach projektu Aktywna Szkoła III z koordynatorem projektu i dyrektorem szkoły odbędzie się 6 czerwca o godz. 16.00.

Po spotkaniu zapraszamy na warsztaty dla rodziców w ramach projektu Aktywna Szkoła III (około godziny 17.00). W programie warsztatów:
1. Zagrożenia związane z dostępem do sieci.
2. Typy komunikacji i zachowań nieakceptowalnych – patostreamming, trolling, stalking, memy.
3. Prawa autorskie
4. Portale i strony niebezpieczne
5. Jak bezpiecznie poruszać się po Internecie.

Tematyka cyberbezpieczeństwa Państwa dzieci jest wielką troską szkoły, zatem serdecznie zapraszamy na warszaty.

Słońce, czy deszcz, burza, czy grad nic nam nie przeszkodzi w świętowaniu Dni Rodziny. Społeczność szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 czerwca uczciła to wyjątkowe święto pomimo niesprzyjającej pogody. Dzieci przygotowały prezentacje. Był teatrzyk, wierszyki, tańce, piosenki, życzenia i prezenty. Dzieci obdarowały Rodziców drobnymi prezentami przygotowanymi własnoręcznie, a Rodzice przygotowali dzieciom baaaardzo słodki poczęstunek. Ciasta, cukierki, ciasteczka, owoce i przepyszne gofry przygotowane przez panią Edytę Wasilewską znikały w oka mgnieniu. Rodzice pamiętali również o drobnych upominkach dla swoich pociech. Koło Gospodyń Wiejskich i Sołectwo Gąski zapewniło dzieciom wyjątkową atrakcję jaką był dmuchany zamek, popkorn oraz hot dogi. Tradycyjnie wszyscy dostali lody. Taka ilość słodyczy starczy nam do następnego święta dzieci, mam i tatusiów, może:)