W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbywały się zajęcia w ramach świetlicy socjterapeutycznej. W zajęciach uczestniczyło około 26 uczniów  od przedszkolaków aż po VII klasę.  Dwa razy byliśmy w kinie, w Olecku na filmach "Tajemne życie zwierzaków domowych" i "Emotki film. Czyli przygoda większa niż słowa".  Filmy bardzo podobały sie dzieciom. Zwłaszcza film o zwierzakach przypadł do gustu młodszym dzieciom.  W pozostałe dni odbywały się zajęcia w szkole.  Ulubioną zabawą wszystkich uczestników było dzikie szaleństwo na sali gimnastycznej.  Dzieci miały też możliwość zapoznać się z Dashem i Dothem. Są to interaktywne roboty, które można programować. Roboty pomagają najmłodszym dzieciom w nauce kodowania i tworzenia algorytmów. Mogliśmy też korzystać z pracowni komputerowej. Ostatniego dnia, Natalia Kukowska i Antoś Kalinowski obchodzili swoje urodziny. Odśpiewaliśmy im "Sto lat" i złożyliśmy życzenia. W zamian zostaliśmy poczęstowani pysznymi cukierkami. Więcej zdjęć z ferii w szkole można obejrzeć na szkolnym facebooku.

Beata Grzęda

1-DSC00019